Модуль Робота з підакцизним товаром - АБ Система
 • Головна > Підтримка > Інструкції > Модуль Робота з підакцизним товаром
 • Модуль Робота з підакцизним товаром

  Модуль призначений для автоматизації підприємств, які займаються роздрібною/оптовою торгівлею алкогольними виробами та зобов’язані нараховувати алкозбір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

  Зміст

  Створення акцизних товарів
  Внесення ставки акцизу
  Накладна Відпуску
  Класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ)
  Реєстраційний номер партнерів
  Заповнення Декларації акцизного податку

  Створення акцизних товарів

  1. Зайти в режим  Довідники/Товари/послуги. Відкрити існуючий або створити новий товар.

  2. Перейти на вкладку Алкоголь і Тара.

  Для товарів у довіднику Товарів/послуг назакладці Акцизний податок потрібно вказати Вид підакцизного товару . Вид підакцизного товару по замовчуванню проставляється – 0 – не є підакцизним. Для алкоголю Види підакцизного товаруЛікеро-горілчана продукція, Виноробна продукція, Пиво.

  Вибрати Алкогольно-табачну продукції, якщо потрібно в розрахунках враховувати тару ставимо галочку біля потрібного поля (тара, зворотна тара).

  Поле Вид алко-тютюнової продукції вибирається із таблиці. Щоб додати у таблицю види алко-тютюнової продукції, натиснути праву кнопку мишки додати.

  Заповнити Вікно Дані про вид алко-тютюнової продукції (код, назву), натиснути ОК.

  4. Поле Звітна од. вим.

  Увага! У Довідники – Класифікатор одиниць виміру мають бути додані одиниці виміру:

  • для алкоголю – тисяча декалітрів (код – 2812, тис. дал),
  • для тютюну – мільйон штук (код – 2014, млн. штук)  або тонни.

  Поле К-ть звітної од. виміру залежить від Звітної од. вимір і вводиться вручну .

  Наприклад:

  2л пива = 0,0002 тис. дал

  10пачок сигарет по 20шт = 200шт = 0,0002 млн. штук

  Внесення ставки акцизу

  1. Зайти в Параметри/Значення важливих констант.

  2. Перейти на вкладку Ставки.

  Акцизний податокна алкоголь нараховується за ставкою 5%. У режимі ПараметриЗначення важливих констант – закладка Ставки потрібно задати Ставку акцизу .

  3. Перейти на вкладку Алкозбір, заповнити ставку збору. Зберегти і перепідключитися до сервера.

  Накладна Відпуску

  1. Щоб оформити накладні по роздрібній торгівля зайти Робота/Роздріб/Накладні(роздріб).

  2. Додати новий документ. Виберіть партнера та товар який відпускається.

  У нижній частині документа на вкладці Всього програма автоматично обрахує акциз та податки по всьому товарі в рамках накладної та по виділеному товару (закладка Товар).

  3.Перейти на вкладку Акциз.

  Програма  автоматично переносить вид алко-тютюнової продукції для кожного товару, якщо ставка акцизу для певного виду змінилася, в полі ставка ввести правильне число.

  Якщо в полі Для комерційного використання  поставити галочку акцизний податок буде враховуватися в ціну без ПДВ, а колонка Акциз буде пустою, в інакшому випадку акциз буде виноситися як окремим податком.

  Класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ)

  1. Зайти Довідник/Класифікатор КОАТУУ .

  Державний класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) є складовою частиною єдиної системи класифікації і кодування техніко-економічної та соціальної інформації (ДСК ТЕСІ).

  Кожна позиція класифікатора структурно складається з ідентифікаційного коду та назви об’єкта. Ідентифікаційний код будується з використанням серійно-порядкового і послідовного методів кодування .

  2.Натиснути Додати у вікні Дані КОАТУУ заповнити інформації відповідно до місця положення складу із підакцизним товаром. Якщо складів декілька, відповідно потрібно створити декілька кодів.

  3.Зайти в Склад/Довідник складів.

  4. Вибрати потрібний склад, натиснути кнопку Змінити. У полі КОАТУУ із довідника вибрати відповідно код який відноситься до цього складу. Зберегти.

  Реєстраційний номер партнерів

  Увага! Для накладних по оптовій торгівлі є обов’язковим для заповнення Реєстраційний номер .

  Від типу реєстраційного номера залежить у яку колонку у звіті будуть потрапляти дані.

  1.Реєстраційний номер додається для кожного партнера на закладці Маркетинг/Підприємства-партнери

  2.Відкрити карточку партнера, перейти на вкладку   Реєстр. Номер .

  3. Натиснути кнопку Додати

  4. У вікні Визначення реєстраційного номера обов’язковими полями для заповнення закладці Основне: Реєстраційний номер і Тип реєстраційного номера на закладці Додатково: Тип операції і Термін дії ліцензії.

  Для накладних приходу використовуються такі типи операцій: Виробництво, Гуртова торгівля, Імпорт. Для накладних відпуску: Роздрібна торгівля,  Гуртова торгівля, Експорт.

  5.Для фізичних осіб (Маркетинг/Фізичні особи) алгоритм заповнення ідентичний.

  Заповнення Декларації акцизного податку

  1. Зайти Довідник/Класифікатор КОАТУУ .

  Державний класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ)  є складовою частиною єдиної системи класифікації і кодування техніко-економічної та соціальної інформації (ДСК ТЕСІ).

  Кожна позиція класифікатора структурно складається з ідентифікаційного коду та назви об’єкта. Ідентифікаційний код будується з використанням серійно-порядкового і послідовного методів кодування .

  2.Натиснути Додати у вікні Дані КОАТУУ  заповнити інформації відповідно до місця положення складу із підакцизним товаром. Якщо складів декілька, відповідно потрібно створити декілька кодів.

  3.Зайти в Склад/Довідник складів.

  4. Вибрати потрібний склад, натиснути кнопку Змінити.  У полі КОАТУУ із довідника вибрати відповідно код який відноситься до цього складу. Зберегти.

  Відкрити Податковий облік\Податкова звітність\ Декларація акцизного податку

  Увага! Дані в звіт попадають тільки тоді, коли до складів, з яких списується акцизний товар, прив’язані коди КОАТУУ

  У режимі Податковий облік\ Податкова звітність додати звіт Декларація акцизного податку. Перед виконанням звіту необхідно вибрати Податкову інспекцію . Якщо підприємство здає звіт Декларація акцизного податку у декілька Податкових інспекцій, то для кожної Податкової інспекції потрібно робити окремий звіт.

  Декларація та Додаток 6 звіту Декларація акцизного податку заповнюються обов’язково. Для Декларації заповнюється Розділ Ґ. Додатків 6 може бути декілька, для кожної території КОАТУУ, на якій розташовані роздрібні торгові точки підприємства, по одному додатку. Дані для Додатка 6 можуть заповнюватись або автоматично, або вручну (див. Рис. 16).

  Додатки 8 та 9 звіту Декларація акцизного податку заповнюються лише за необхідності. Дані Додатків 8 та 9 потрібно заповнювати вручну.