Вихідні у червні 2022 року - АБ Система
 • Головна > Підтримка > Консультації > Вихідні у червні 2022 року
 • Вихідні у червні 2022 року

  У червні українці мали б мати подовжені вихідні з 11 по 13 червня (Трійця), а також вихідний 28 червня (День Конституції). Але через війну працівники працюватимуть в ці дні з оплатою праці як у звичайний (несвятковий) робочий день.

  З 24 березня діють нові правила

  Закон № 2136 ці правила змінив на час війни. У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої – п’ятої статті 67 та статей 71-73 (святкові і неробочі дні).

  На практиці це означає, що офіційних святкових та неробочих днів в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець. Тому, чи дотримуватися старих правил і не працювати в понеділок, або, якщо є необхідність, вивести людей у ​​понеділок на роботу – кожен керівник підприємства чи фізособа-роботодавець вирішують у 2022 році самостійно.

  Зверніть увагу: максимальна тривалість робочого тижня під час війни збільшена і становить вже не 40, а 60 годин (ч.1 ст. 6 Закону № 2136). Тому скасовані свята можуть увійти в норму робочого часу і оплачуватися в одинарному розмірі, якщо роботодавець не вирішить, що такий день буде вихідним (і не оплачуваним).

  Відповідно й банки скоріш за все будуть працювати в звичайному режимі.

  Поділитись: