Головна > Підтримка > Консультації > Ставка 2%: період і терміни звітування

Ставка 2%: період і терміни звітування

ДПСУ надала відповіді на численні питання від платників податків щодо застосування ставки єдиного податку у розмірі 2%.

Яка процедура переходу на єдиний податок за ставкою 2%, в які терміни здійснюється такий перехід?

Для переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою 2% доходу, суб’єкту господарювання потрібно подати Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 16 липня 2019 року № 308. Заява може бути подана у паперовій формі або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотримання вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Суб’єкт господарювання, у разі неможливості подання заяви до контролюючого органу за місцем податкового обліку, може подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування у паперовій формі до будь-якого найближчого контролюючого органу.

Для новостворених, зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання термін для подання заяви становить 10 днів з дня державної реєстрації. Такі суб’єкти господарювання вважатимуться платниками єдиного податку третьої групи з дня їх державної реєстрації.

Для діючих суб’єктів господарювання, які скористаються правом перейти на спрощену систему оподаткування за ставкою єдиного податку 2% доходу, змінено граничні терміни для подання заяви.

Суб’єкт господарювання вважається платником єдиного податку третьої групи за ставкою 2%:

  • з 1 квітня 2022 року – у разі подання заяви до 1 квітня 2022 року;
  • з наступного робочого дня після подання заяви – у разі подання заяви, починаючи з 1 квітня 2022 року.

Чи потрібно платникам 3 групи подавати заяву для переходу на єдиний податок за ставкою 2%?

Відповідно до п. 8 пп. 298.3.1 ПКУ до заяви включаються відомості, зокрема, про зміну ставки платника єдиного податку.

Враховуючи зазначене, платники єдиного податку третьої групи за ставкою 3% та 5%, які приймуть рішення про перехід на ставку 2% доходу, повинні подати до контролюючого органу заяву про зміну ставки.

При цьому, у заяві про зміну ставки суб’єкти господарювання:

  • не заповнюють розділ 5.1 «Обрання або перехід на спрощену систему оподаткування»;
  • зазначають у розділі 5.2 «Зміна ставки та групи» у полі «зі ставки» діючу ставку у розмірі 3 або 5 відсотків, а у полі «на ставку» – обрану ставка у розмірі 2 відсотки доходу.

Які терміни для звітування по єдиному податку за ставкою 2% та за якою формою?

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи за ставкою 2% доходу є календарний місяць.

З урахуванням змін, внесених до ПКУ, розробляється нова форма податкової декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного та надзвичайного станів.

При переході на єдиний податок за ставкою 2% чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення (імпорту) товарів?

При переході на сплату єдиного податку за ставкою 2% такі платники не сплачують ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України.

За який звітний період подається остання декларація з ПДВ у разі переходу на єдиний податок за ставкою 2%?

Останнім звітним (податковим) періодом для платника ПДВ, який обрав спрощену систему оподаткування за ставкою 2%, є звітний місяць (його частина) у якому платником подано заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування за ставкою 2%.

Поділитись: