ЩО ЧЕКАТИ У СЕРПНІ? ВАЖЛИВІ ЗМІНИ ТА ПОДІЇ - АБ Система
 • Головна > Новини > ЩО ЧЕКАТИ У СЕРПНІ? ВАЖЛИВІ ЗМІНИ ТА ПОДІЇ
 • ЩО ЧЕКАТИ У СЕРПНІ? ВАЖЛИВІ ЗМІНИ ТА ПОДІЇ

  • У червні 2022 індекс інфляції становив 103,1%. Тож вже з’явиться обов’язок першого нарахування індексації у тих роботодавців, які збільшували оклади у квітні та травні 2022 року, а  для всіх інших будуть діяти нові коефіцієнти.
  • У серпні українці мали б мати додатковий вихідний 24 серпня (День Незалежності). Але через війну працівники працюватимуть цього дня з оплатою праці як у звичайний (несвятковий) робочий день.
  • 1 серпня – граничний строк подання фінзвітності до органів статистики за півріччя 2022 року.
  • 1 серпня – останній день сплати податків за червень Платники податків мають сплатити податки за червень до 1 серпня. З 1 серпня за несплату податків на платників, які мають можливість виконувати свої обов’язки, чекатимуть штрафи
  • Дату початку обов’язкового застосування е-ТТН так й не було закріплено на законодавчому рівні. Адже законопроект №6534 не було розглянуто навіть Комітетом ВРУ. Тому й на 1 серпня 2022 року е-ТТН залишаться добровільними.
  • 1 серпня вводиться в дію Закон «Про платіжні послуги». Цей Закон визначає поняття та загальний порядок виконання платіжних операцій в Україні, встановлює виключний перелік платіжних послуг та порядок їх надання, категорії надавачів платіжних послуг та умови авторизації їх діяльності, визначає загальні засади функціонування платіжних систем в Україні, загальні засади випуску та використання в Україні електронних грошей та цифрових грошей Національного банку України, установлює права, обов’язки та відповідальність учасників платіжного ринку України, визначає загальний порядок здійснення нагляду за діяльністю надавачів платіжних послуг, надавачів обмежених платіжних послуг, порядок здійснення оверсайта платіжної інфраструктури.
  • Постановою від 07.07.2022 р. №138 Нацбанк вніс зміни до Інструкції про порядок відкриття та закриття Національним банком України рахунків клієнтам. Під час відкриття/закриття рахунку клієнту перевірятимуть наявність інформації про внесення такої особи до Єдиного реєстру боржників та у разі її наявності надіслати повідомлення в установленому законодавством України порядку органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю про відкриття/закриття рахунку клієнта, унесеного до Єдиного реєстру боржників, у день відкриття/закриття рахунку.
  • З 1 серпня оновлено Інструкцію про ведення касових операцій банками в Україні. НБУ визначив суть платіжної операції як касової операції, яка передбачає будь-яке внесення або зняття готівки на підставі платіжної інструкції, також змінено назви та реквізити окремих касових документів
  • З 1 серпня банки будуть інформувати виконавців про відкриття та закриття рахунків користувачів-боржників. Нацбанк розробив Положення про порядок повідомлення надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків інформації про відкриття/закриття рахунків користувачів, унесених до Єдиного реєстру боржників
  • 9 серпня – граничний термін подання податкової звітності за II квартал 2022 року. Єдина звітність з ПДФО, ЄСВ та ВЗ, з податку на прибуток, єдиного податку для ФОП III групи і ще кілька десятків звітів. У разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок під час війни (тобто поки до 23 серпня) він звільняється від відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
  • 19 серпня – граничний строк сплати податків за ІІ квартал 2022 року. У випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок під час війни (тобто поки до 23 серпня) він звільняється від відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
  • З 25 серпня оновлено форму довідки про подану декларацію про доходи.  Мінфін вніс зміни до форми довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) та Порядку її оформлення і видачі.
  Поділитись: