З 1 липня почнуть діяти нові правила заповнення платіжок для сплати податків та ЄСВ - АБ Система
  • Головна > Новини > З 1 липня почнуть діяти нові правила заповнення платіжок для сплати податків та ЄСВ
  • З 1 липня почнуть діяти нові правила заповнення платіжок для сплати податків та ЄСВ

    Новий Порядок заповнення реквізиту “Призначення платежу” платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, був затверджений Мінфіном наказом від 22.03.2023 р. №148.
    Зазначено, що до 1 липня ви все ще можете заповнювати платіжки за старими правилами.

    Що зміниться з 1 липня?

    Основна мета Наказу №148 полягає у спрощенні процесу заповнення реквізиту “Призначення платежу” платіжної інструкції для платників та органів виконавчої влади. Це досягається шляхом скорочення кількості обов’язкових полів.
    Кількість обов’язкових полів, які платники повинні заповнювати у реквізиті “Призначення платежу” платіжної інструкції, була зменшена. Для платників на бюджетні, небюджетні та депозитні рахунки залишилось 2 обов’язкових поля: “Код виду сплати” і “Додаткова інформація запису”. Для платників на єдиний рахунок залишилося лише 1 обов’язкове поле: “Додаткова інформація запису”.

    Приклади для юросіб


    Приклад сплати ЄСВ. Згідно нового Порядку заповнення реквізиту “Призначення платежу”, для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за І або ІІ половину відповідного місяця, потрібно зазначити наступну інформацію: 101 сплата ЄСВ за І чи ІІ половину відповідного місяця. Таким чином, в новому форматі реквізиту “Призначення платежу” необхідно зазначити код сплати (101) та вказати, що це є сплата ЄСВ за І або ІІ половину відповідного місяця.

    Приклад сплати ЄП. Згідно нового Порядку заповнення реквізиту “Призначення платежу”, для сплати єдиного податку за ІІ квартал 2023 року, потрібно зазначити наступну інформацію: 101 єдиний податок за ІІ квартал 2023 року. Тепер, в новому форматі реквізиту “Призначення платежу”, вам потрібно вказати код сплати (101) і повідомити, що це є сплата єдиного податку за ІІ квартал 2023 року.

    Приклади для ФОПів


    Сплата ЄП 1 та 2 групами. Згідно нового Порядку заповнення реквізиту “Призначення платежу”, для сплати єдиного податку за липень 2023 року, потрібно зазначити наступну інформацію: 101 єдиний податок за липень 2023 року. Отже, в новому форматі реквізиту “Призначення платежу” вам потрібно вказати код сплати (101) і повідомити, що це є сплата єдиного податку за липень 2023 року.

    • Сплата ЄСВ. Згідно нового Порядку заповнення реквізиту “Призначення платежу”, для сплати ЄСВ за ІІ квартал 2023 року, потрібно зазначити наступну інформацію:101 ЄСВ за ІІ квартал 2023 року. Отже, в новому форматі реквізиту “Призначення платежу” вам потрібно вказати код сплати (101) та повідомити, що це є сплата ЄСВ за ІІ квартал 2023 року.

    Крім того, ДПС надала правила заповнення платіжок за новим Порядком для фізичних осіб в Електронному кабінеті. У полі “Призначення платежу” платіжки в Електронному кабінеті потрібно вказати “Код виду сплати”, який обирається з переліку кодів, що пропонується Інформаційно-комунікаційною системою, а також “Додаткова інформація запису” у довільній формі.

    У разі сплати податків третіми особами


    Зважаючи на оновлення шаблонів платіжних документів, банки, зокрема Приват, вже впровадили новий реквізит під назвою “Фактичний відправник”. Цей реквізит особливо цікавий ДПС, оскільки він дозволяє точно вказати фактичного відправника коштів у платіжних документах. Враховуючи потребу у дотриманні вимог, платіжні документи повинні містити такі обов’язкові реквізити: “Фактичний отримувач”, який вказує особу, на користь якої здійснюється переказ коштів при наявності відповідних підстав, та “Фактичний платник”, який ідентифікує особу, що ініціює платіжну операцію та сплачує грошові зобов’язання зі свого рахунку.


    Сплата податків через єдиний рахунок


    Згідно Порядку №148, введено використання структурованого формату реквізиту “Призначення платежу” платіжної інструкції для всіх платників, включаючи тих, які використовують єдиний рахунок. Для платників з єдиним рахунком передбачається заповнення одного обов’язкового поля “Додаткова інформація запису”. Таким чином, при сплаті коштів на єдиний рахунок, платники заповнюють це поле вказуючи “сплата на єдиний рахунок”.

    У разі потреби платника з єдиним рахунком, якщо необхідно сплатити кошти конкретному отримувачу, в платіжній інструкції необхідно заповнити 2 обов’язкових поля. Платник повинен вказати номер рахунку отримувача та суму відповідно.

    Крім того, для платників з єдиним рахунком передбачено можливість сплати коштів однією платіжною інструкцією для кількох отримувачів. В такому випадку, в реквізиті “Призначення платежу” потрібно вказати номери бюджетних та/або небюджетних рахунків цих отримувачів та відповідні суми.

    Поділитись: