З 27 травня 2022 повертається обов’язок реєстрування ПН та РК, податкової звітності, сплати податків - АБ Система
 • Головна > Підтримка > Консультації > З 27 травня 2022 повертається обов’язок реєстрування ПН та РК, податкової звітності, сплати податків
 • З 27 травня 2022 повертається обов’язок реєстрування ПН та РК, податкової звітності, сплати податків

  Вчора, президент України підписав закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану”. Оскільки він був опублікований сьогодні, 26 травня 2022, в “Голосі України” то в силу він вступає із завтрашнього дня, 27 травня 2022 року.

   Що нам очікувати від нового закону?

  • Відновлення податкового обов’язку платників податків, які мають можливість це робити, а саме:
   • дотримання термінів при реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН);
   • подання податкової звітності;
   • сплата податків.
  • Повернення камеральних та документальних перевірок податкової звітності;
  • Відновлення відшкодування сум ПДВ з бюджету.

  Я. Железняк надав декілька роз’яснення до нового закону  :

  1. До 15 липня 2022 року є можливість реєструвати ПН та РК за період від лютого до травня 2022 року.

  2.  Платники податків не будуть нести відповідальність за несвоєчасну реєстрацію звітів та сплату податків за період з 24 лютого 2022 року, якщо зроблять це у пільговий період 60 днів з дня відновлення таких можливостей.

   3. Відновлюється дотримання термінів подання податкової звітності та сплати податків, які мають таку можливість. Перелік документів, які підтверджують подальшу неможливість виконання по їх обов’язковим установкам Мінфіном.

  4. Звільняються від штрафів платники податку, які справляють свої помилки до 20 липня 2022 року.

  5. Суми податкового кредиту включені за ті товари, які потім були знищені внаслідок війни, включаються до податкового кредиту, але не підлягають бюджетному відшкодуванню.

  Нагадуємо, що Мінфін наказом від 17.01.2022р. N15 вніс зміни до:

  • форм податкової накладної та розрахунку коригування;
  • порядку заповнення податкової накладної та розрахунку коригування.

  У зв’язку з цим подавати ПН та РК потрібно за новими формами. Компанія АБ СИСТЕМА вже внесла дані зміни в своє програмне забезпечення. Користуйтеся актуальними програмами для уникнення помилок та штрафів.

  Завантажити демо версію із новими ПН та РК можна за посиланням https://ab.biz.ua/products/ab-office-review/typical-version .

  Поділитись: