Що нас чекає у грудні? законодавчі зміни і не тільки — АБ Система
  • Головна > Новости > Що нас чекає у грудні? законодавчі зміни і не тільки
  • Що нас чекає у грудні? законодавчі зміни і не тільки

    • За Законом про Держбюджет на 2022 рік з 1 грудня почнуть діяти нові розміри прожиткового мінімуму. Зокрема, базово на одну особу він становитиме на місяць 2589 грн (узагальнений показник). Водночас для основних соціальних і демографічних груп населення буде встановлено такі показники прожиткового мінімуму:
      • для дітей віком до 6 років – 2272 грн;
      • для дітей віком від 6 до 18 років – 2833 грн;
      • для працездатних осіб – 2684 грн;
      • для осіб, які втратили працездатність – 2093 грн.
    • У жовтні 2022 року індекс інфляції становив 102,5%. Він не вплинув на розмір коефіцієнтів. Тому всі роботодавці у грудні будуть нараховувати індексацію за коефіцієнтами листопада. Але показник індекса інфляції вплинув на ІСЦ за серпень-жовтень та вересень-жовтень, тому перше нарахування індексації чекатиме тих роботодавців, які збільшували оклади у липні та серпні 2022 року. Також працює правило, що зарплата індексується в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Але у грудні 2022 року поріг індексації вже  зміниться та становитиме 2684 грн.
    • Перейти зі загальної системи оподаткування на спрощену можна з будь-якого кварталу, але тільки один раз протягом календарного року. Щоб перейти на «спрощенку» з I кварталу 2023 року потрібно подати до ДПС заяву про перехід на спрощену систему оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік до 16 грудня 2022 року.
    • Для відмови від спрощеної системи оподаткування з I кварталу 2023 року слід подати заяву до 21 грудня.
    • Для отримання податкової знижки за результатами 2021 року – подайте декларацію про доходи до 31 грудня 2022 року. Якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.
    • У грудні традиційно ми мали б мати додатковий вихідний день – 25 грудня (Різдво Христове). Цього року він припадає на неділю. Зазвичай, вихідний переносився на наступний робочий день після нього (тобто понеділок 26 грудня цього разу). Але через війну працівники працюватимуть скоріш за все цього дня з оплатою праці як у звичайний (несвятковий) робочий день. 
    поделиться: